MERCEDES-BENZ C 220 d – MY LIFE FULL OF CARS (003)

MERCEDES-BENZ C 220 d – MY LIFE FULL OF CARS (003)

Verze kombi patří k vozům Mercedes-Benz poměrně dlouho, i když představení prvního T-Modellu před lety bylo opravdu revolucí. Premiéra na autosalonu IAA 1977 ve Frankfurtu byla senzací, první kombi vycházela z řady W123 a sériová výroba se rozběhla v závodě v Brémách. Nabídka kombi pokračuje dodnes ve třídách E a C, které se těší velké popularitě.

V interním kódovém označení mají kombi písmeno S, které vystřídalo W (např. C-Klasse kombi je S206, zatímco sedan W206). A proč je to T-Modell? Přece T značí Tourismus a Transport! V posledních letech nabídku kombi rozšířila nová verze All-Terrain s plastovými nástavci blatníků a dalšími doplňky ve stylu terénních SUV, podle tradice nejprve ve třídě E (prototyp v Paříži 2016) a záhy i ve třídě C (premiéra na IAA 2021 v Mnichově). Zřejmě je to úspěšný trend, protože klasické kombi je většinou lepší než SUV, pokud jde o využití vnitřního prostoru, navíc boj o klienty přináší nekompromisní All-Terrain, kdy má kombi zvýšenou světlou výšku a drsnější vzhled offroadu, nemluvě o standardní výbavě pohonem všech kol 4Matic. V takovém případě to už stojí za zvážení, podle našich zkušeností má jasnou přednost All-Terrain před SUV nejen pro jízdní vlastnosti a lepší využití obestavěného prostoru, ale také pro elegantnější vzhled. Navíc zvýšený podvozek o 40 mm je vhodný pro zoufale rozbité české silnice.

Vyzkoušeli jsme nové kombi C 220 d All-Terrain, které je proti sériovému kombi o 4 mm delší, o 21 mm širší a o 40 mm vyšší. Nejvíce nás však nadchnul dojezd přes 1000 km na jednu nádrž, což jsme si už dříve prověřili v sedanu C 220 d. Zkrátka i dlouhé cesty můžete absolvovat bez zbytečných zastávek. Další informace i jakých výsledků jsme při testu Mercedes-Benz C 220 d 4Matic All-Terrain dosáhli, najdete v příštím čísle TH Auto1/2023.

Foto Tom Hyan a TH Motormedia


Fotogalerie k článku

Mercedes C220d
Nejnovější články

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo devátého ročníkuTH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 3 právě vyšlo!

Třetí číslo devátého ročníku TH Auto 2024 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 2 právě vyšlo!

Druhé číslo devátého ročníku TH Auto 2024 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více