FORMULE 1 a další závodníci (5)

FORMULE 1 a další závodníci (5)

Gilles Villeneuve (1980 Scuderia Ferrari)

Pátá sada osmadvaceti fotografií s autogramy slavných závodníků pochází nejen z formule 1, ale také ze závodů sportovních a cestovních vozů, závodů do vrchu a dalších, včetně automobilových soutěží. Věřím, že opět udělá radost všem příznivcům klasického motorsportu, právě tak jako dělá radost mně už od té dávné doby, kdy jsem je získal.

Kuriozitou je, že mnozí z těch, kteří mi kdysi věnovali autogram, jsou stále aktivní, a to zejména na facebooku, a tak jsem tam získal další informace o jejich sportovní kariéře i jiné zajímavosti. Překvapilo mě, jak velký je zájem o historii motoristického sportu, a to bez ohledu na to, zda jde o formuli 1, mistrovství Evropy cestovních vozů, či třeba mezinárodní závod v Havířově! Možná je tato historie lépe zmapovaná než ta nedávná, protože už nevycházejí pravidená a seriozní periodika, jež by se motoristickému sportu systematicky věnovala. Ale například v italském Autosprintu, jehož jsem byl československým dopisovatelem v letech 1975 - 1993, najdete opravdu všechno, zatímco když u nás hledáte výsledky i nedávných závodů, máte prostě smůlu.

Mezi dnešním výběrem jsou také ti, kteří se zúčastňovali závodů v bývalém Československu. Například Italové Carlo Facetti, Nanni Galli a Gianfranco Brancatelli, Belgičanka Christine Beckers, anebo rakouský kaskadér Erich Glawitza, jenž na VW Beach Buggy vyhrál první československý mezinárodní autokros v Přerově 1969, aby se pak zúčastnil natáčení slavného filmu 24 h Le Mans se Steve McQueenem.

TOM HYAN

Foto archiv Tomáše Hyana


Fotogalerie k článku

F1 a další závodníci (5)
Nejnovější články

TH AUTO číslo 6 právě vyšlo!

Šesté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 5 právě vyšlo!

Páté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo devátého ročníkuTH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více